Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy trądziku różowatego

Inne nazwy objawów choroby: Objawy accne rosacea;

Trądzik różowaty występuje znacznie częściej u kobiet niż u mężczyzn, powodując zmiany skórne twarzy w obrębie takich części jak: czoło, nos, policzki i broda.

Zobacz również opis choroby: Trądzik różowaty

Przyczyny jego powstawania są różne, jednakże duży wpływ może mieć zarówno długotrwały stres, jak i zmiany temepratur oraz spożywanie gorących napojów i pikantnych potraw.

Warto także nadmienić, iż w przypadku kiedy owe zmiany skórne pojawiają się u mężczyzn, mają dużo cięższy przebieg niż u kobiet.

Schorzenie to częściej atakuje osoby cierpiące na alergię oraz na nadciśnienie tętnicze.

Objawy często pojawiają się w młodych wieku, jednakże w dużej liczbie przypadków zdarza się, iż są zwyczajnie lekceważone. Jednakże posząwszy od zwykłego zaczerwienienia twarzy, symptopmy zaczynają się nasilać, w konsekwencji czego doprowadzają do powstania guzków w zaawansowanej postaci choroby,

Do typowych objawów należą zatem:
  • trwałe rumienie i pajączkowate rozszerzenia naczyń włosowatych
  • czerwone grudki i krostki, którym zwykle towarzyszy świąd i pieczenie skóry.
  • zapalne guzy i nacieki – występują w stadium najbardziej zaawansowanym.

Na skórze nosa, przede wszystkim u mężczyzn, trądzik różowaty może występować w postaci przerosłej: obecność miękkich, guzowatych tworów w obrębie nosa, które stopniowo go zniekształcają.

Skóra pokrywająca te zmiany jest błyszcząca, tłusta, sinoczerwona, z szerokimi ujściami gruczołów łojowych oraz poszerzonymi naczyniami krwionośnymi.

W leczeniu zwykle stosuje się antybiotykoterapię, jednakże w tym przypadku chory musi być cierpliwy, gdyż leczenie może trwać nawet kilka miesięcy. Mimo wszystko warto dodać, że antybiotyki eliminują objawy trądziku.

Osoby cierpiące na ten rodzaj trądziku powinny w sposób szczególny dbać o swoją cerę i skórę, co polega głównie na używaniu odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, ale także powinny zrezygnować z sauny i solarium oraz stosować się do zaleceń lekarskich.

Zobacz również opis choroby: Trądzik różowaty

Objawy polipów nosa

Polipy nosa są reakcją błony śluzowej nosa na różnego rodzaju drażniące czynniki. Wymienia się tutaj najczęściej alergeny i infekcje. Polipy nosa mają tendencję do nawrotów. Najczęściej pojawiają się obustronnie. Dochodzi do rozrastania się drażnionej błony śluzowej, w efekcie czego tworzą się workowate uwypuklen... czytaj więcej

Objawy trądziku młodzieńczego

Trądzik młodzieńczy zwykle pojawia się na twarzy, szyi, klatce piersiowej, na plecach i ramionach, ponieważ są to miejsca, które maja największą ilość funkcjonalnych gruczołów łojowych, odpowiedzialnych za powstawanie wyprysków. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Kosmetyki probiotyczne

Mi pomogło probiotyczne mydło w płynie. Znalazłam stronę z kosmetykami probiotycznymi. Jest tam wiele produktów, ja zdecydowałam się na mydło, które d...

30-03-2011 13:32

~mila

Dodaj komentarz

Gorący temat

Ból stawów lub ich okolicy. To Może być choroba reumatyczna

Ból stawów lub ich okolicy. To Może być choroba reumatyczna

Zobacz jakie sa najczęstsze objawy chorób reumatycznych »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności