Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy szyi skrzypka

Szyja skrzypka to przypadłość dotykająca przede wszystkim muzyków grających na skrzypcach lub altówce. Towarzyszące jej objawy mogą stanowić utrudnienie podczas ćwiczeń i koncertów.

Zobacz również opis choroby: Szyja skrzypka

Dolegliwość tę charakteryzują zmiany pojawiające się w okolicach podbródka, szyi i obojczyka. Symptomy zależą jednak głównie od tego, co bezpośrednio legło u ich podstaw.

Jeśli zatem doszło do uszkodzenia mechanicznego występują takie objawy jak:
  • stwardnienia
  • otarcia
  • przebarwienia
  • rumień
  • zgrubienia
  • bliznowacenie
  • obrzęki.
W przypadku reakcji alergicznej pojawiają się różnego rodzaju wykwity skórne, takie jak wypryski czy grudki, a także liszaje.
Uczulenie może spowodować zarówno materiał, z którego wykonano podbródek, jak i lakier, którym go pokryto. W miejscu nacisku instrumentu na skórę niektórzy mężczyźni skarżą się na okołomieszkowe zapalenie brody, a nawet na łysienie w tych okolicach.

Rzadszym symptomem szyi skrzypka są torbiele występujące w powierzchniowych lub głębokich warstwach skóry. Wspomniane wcześniej obrzęki także zdarzają się w dość skrajnych przypadkach.

Aby uniknąć pojawienia się wymienionych objawów lub nie dopuścić do ich nawrotu, warto po konsultacji z lekarzem zastosować odpowiednią maść.

Lekarz po przeprowadzeniu badań stwierdzi, czy konieczne jest leczenie pod kątem alergii, czy jedynie takie, które pozwoli wyeliminować opisane dolegliwości.

Jeśli leczenie zachowawcze nie przyniesie oczekiwanych efektów, można przeprowadzić zabieg chirurgiczny. Jednakże konieczne jest wówczas zaprzestanie gry na instrumencie do czasu zagojenia ran.

Jeśli z problemem staramy się poradzić sobie sami, pewną ulgę skórze przynieść może pokrycie podbródka kawałkiem delikatnej tkaniny.

Niektórzy doradzają, by do wykonania podbródka wykorzystać techniki wycisków dentystycznych, dzięki czemu przybierze on kształt brody muzyka.Zobacz również opis choroby: Szyja skrzypka

Alergia na orzechy: czy naukowcy w końcu znaleźli lekarstwo?

Naukowcy z uniwersytetu w Chicago, Northwestern University, są być może o jeden krok bliżej od opracowania potencjalnego lekarstwa na alergię na orzeszki arachidowe. Jak tego dokonali? Bardzo prosto. Wystarczyło stworzyć układ immunitarny tolerujący właśnie orzeszki.... czytaj więcej

Czy układ odpornościowy przyczynia się do rozwoju schizofrenii?

Schizofrenia to z punktu widzenia medycyny jedno z najbardziej skomplikowanych zaburzeń psychicznych. Diagnoza choroby jest niemożliwa za pomocą badań laboratoryjnych, lecz jedynie po przeprowadzeniu wywiadu oraz obserwacji zachowań. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy