Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy drożdżycy

Drożdżyca to choroba skóry i błon śluzowych, wywoływana przez grzyby z rodzaju Candida. Są to grzyby drożdżopodobne, które bytujące na skórze w prawidłowych warunkach, nie będą powodować żadnych przykrych objawów. Jednakże w pewnych miejscach na ciele na skutek sprzyjających im okoliczności, będą się rozwijać i powodować tzw. dermatozę.

Zobacz również opis choroby: Drożdżyca

Grzyby te obecne na błonach śluzowych jamy ustnej, przewodu pokarmowego, pochwy i odbytu są szczególnie niebezpieczne, gdyż mogą spowodować rozwój drożdżycy, która nietety jest potem trudna do wyleczenia, bowiem cechują ją ciągłe nawroty i bardzo przykre dolegliwości.

Jeżeli chodzi o rozwój drożdżycy na skórze, przede wszystkim choroba ta dotyka fałd skórnych i przestrzeni międzypalcowych. Na skutek tego pojawia się szereg objawów, takich jak:
  • zaczerwienienia na skórze i tzw. plamy rumieniowe
  • złuszczanie skóry w obrębie plam
  • mocno czerwone, wilgotne i sączące się miejsca na skórze
  • pęknięcia w obrębie fałd
  • obecność bolesnych pęcherzyków
  • świąd

Z kolei jeżeli chodzi o rozwój tego schorzenia na błonach śluzowych, wówczas mamy do czynienia z:
  • białymi plamami
  • powstającą nadżerką
  • widniejącymi owrzodzeniami
  • bolesnymi pęknięciami

Dolegliwości są podobne również w drożdżycy narządów płciowych. Jednakże do uciążliwych dolegliwości dochodzi także ciągłe uczucie swędzenia i pieczenia, jak też białawe upławy o gęstej, serowatej konsystencji.

Nalezy wiedzieć, iż powyższe objawy cechujące drożdżycę są zwiastunem powstającego stanu zapalnego, dlatego konieczna jest konsultacja lekarska i podjęcie leczenia, by nie tylko pozbyć się przykrych objawów, ale także by zminimalizować ryzyko nawrotów tego schorzenia, dzięki szybkiej interwencji medycznej.

Zobacz również opis choroby: Drożdżyca

Objawy perforacji błony bębenkowej

Błona bębenkowa jest barwy perłowoszarej, lekko połyskującej i przezroczystej. Jej grubość wynosi 0,1 mm, a wymiary 10-11x9 mm. Znajduje się ona w kości skroniowej, oddzielając przewód słuchowy zewnętrzny od ucha środkowego. czytaj więcej

Objawy zapalenia błony śluzowej żołądka

Zapalenie błony śluzowej żołądka to zapalenie żołądka, w którym dochodzi do uszkodzenia błony śluzowej tego narządy przez różne czynniki. czytaj więcej

data-matched-content-rows-num="4,2" data-matched-content-columns-num="1,2"

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty głowy - co mogą oznaczać?

Zawroty, wirowanie otoczenia ... Sprawdź! »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności