Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy drożdżycy

Drożdżyca to choroba skóry i błon śluzowych, wywoływana przez grzyby z rodzaju Candida. Są to grzyby drożdżopodobne, które bytujące na skórze w prawidłowych warunkach, nie będą powodować żadnych przykrych objawów. Jednakże w pewnych miejscach na ciele na skutek sprzyjających im okoliczności, będą się rozwijać i powodować tzw. dermatozę.

Zobacz również opis choroby: Drożdżyca


Grzyby te obecne na błonach śluzowych jamy ustnej, przewodu pokarmowego, pochwy i odbytu są szczególnie niebezpieczne, gdyż mogą spowodować rozwój drożdżycy, która nietety jest potem trudna do wyleczenia, bowiem cechują ją ciągłe nawroty i bardzo przykre dolegliwości.

Jeżeli chodzi o rozwój drożdżycy na skórze, przede wszystkim choroba ta dotyka fałd skórnych i przestrzeni międzypalcowych. Na skutek tego pojawia się szereg objawów, takich jak:

  • zaczerwienienia na skórze i tzw. plamy rumieniowe
  • złuszczanie skóry w obrębie plam
  • mocno czerwone, wilgotne i sączące się miejsca na skórze
  • pęknięcia w obrębie fałd
  • obecność bolesnych pęcherzyków
  • świąd


Z kolei jeżeli chodzi o rozwój tego schorzenia na błonach śluzowych, wówczas mamy do czynienia z:

  • białymi plamami
  • powstającą nadżerką
  • widniejącymi owrzodzeniami
  • bolesnymi pęknięciami

Dolegliwości są podobne również w drożdżycy narządów płciowych. Jednakże do uciążliwych dolegliwości dochodzi także ciągłe uczucie swędzenia i pieczenia, jak też białawe upławy o gęstej, serowatej konsystencji.

Nalezy wiedzieć, iż powyższe objawy cechujące drożdżycę są zwiastunem powstającego stanu zapalnego, dlatego konieczna jest konsultacja lekarska i podjęcie leczenia, by nie tylko pozbyć się przykrych objawów, ale także by zminimalizować ryzyko nawrotów tego schorzenia, dzięki szybkiej interwencji medycznej.

Autor: Maja Dumalewska

Zobacz również opis choroby: Drożdżyca

Biały nalot lub białe plamy na języku

Biały nalot na języku rzadko występuje bez innych towarzyszących objawów. Jeżeli jednak tak jest, to język zabarwiony na biało może być jedynie skutkiem zaniedbań higienicznych lub niegroźnych zakażeń grzybiczych jamy ustnej. Nalot na języku w kolorze białym lub białe zmiany na powierzchni języka mogą być też pierwszą oznaką ... czytaj więcej

Białe przebarwienia na skórze

Białe przebarwienia na skórze mogą dotyczyć różnych miejsc na ciele. Nierzadko białe przebarwienie na pózniejszym etapie zmiania barwę lub powieksza się. Białe zabarwienie skóry - bladość skóry - może oznaczać niedobory w organizmie, przede wszystkim niedobór żelaza. Zmiany dotyczace pojedynczych miejsc na skórze mogą manifesto... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy