Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy drożdżycy

Drożdżyca to choroba skóry i błon śluzowych, wywoływana przez grzyby z rodzaju Candida. Są to grzyby drożdżopodobne, które bytujące na skórze w prawidłowych warunkach, nie będą powodować żadnych przykrych objawów. Jednakże w pewnych miejscach na ciele na skutek sprzyjających im okoliczności, będą się rozwijać i powodować tzw. dermatozę.

Zobacz również opis choroby: Drożdżyca

Grzyby te obecne na błonach śluzowych jamy ustnej, przewodu pokarmowego, pochwy i odbytu są szczególnie niebezpieczne, gdyż mogą spowodować rozwój drożdżycy, która nietety jest potem trudna do wyleczenia, bowiem cechują ją ciągłe nawroty i bardzo przykre dolegliwości.

Jeżeli chodzi o rozwój drożdżycy na skórze, przede wszystkim choroba ta dotyka fałd skórnych i przestrzeni międzypalcowych. Na skutek tego pojawia się szereg objawów, takich jak:
  • zaczerwienienia na skórze i tzw. plamy rumieniowe
  • złuszczanie skóry w obrębie plam
  • mocno czerwone, wilgotne i sączące się miejsca na skórze
  • pęknięcia w obrębie fałd
  • obecność bolesnych pęcherzyków
  • świąd

Z kolei jeżeli chodzi o rozwój tego schorzenia na błonach śluzowych, wówczas mamy do czynienia z:
  • białymi plamami
  • powstającą nadżerką
  • widniejącymi owrzodzeniami
  • bolesnymi pęknięciami

Dolegliwości są podobne również w drożdżycy narządów płciowych. Jednakże do uciążliwych dolegliwości dochodzi także ciągłe uczucie swędzenia i pieczenia, jak też białawe upławy o gęstej, serowatej konsystencji.

Nalezy wiedzieć, iż powyższe objawy cechujące drożdżycę są zwiastunem powstającego stanu zapalnego, dlatego konieczna jest konsultacja lekarska i podjęcie leczenia, by nie tylko pozbyć się przykrych objawów, ale także by zminimalizować ryzyko nawrotów tego schorzenia, dzięki szybkiej interwencji medycznej.

Zobacz również opis choroby: Drożdżyca

Objawy perforacji błony bębenkowej

Błona bębenkowa jest barwy perłowoszarej, lekko połyskującej i przezroczystej. Jej grubość wynosi 0,1 mm, a wymiary 10-11x9 mm. Znajduje się ona w kości skroniowej, oddzielając przewód słuchowy zewnętrzny od ucha środkowego. czytaj więcej

Objawy zapalenia błony śluzowej żołądka

Zapalenie błony śluzowej żołądka to zapalenie żołądka, w którym dochodzi do uszkodzenia błony śluzowej tego narządy przez różne czynniki. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Obniżanie ciśnienia bez leków

Obniżanie ciśnienia bez leków

Niefarmakologiczne leczenie nadciśnienia tętniczego ... »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności