Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy accne rosacea

Inne nazwy objawów choroby: Objawy trądziku różowatego;

Trądzik różowaty występuje znacznie częściej u kobiet niż u mężczyzn, powodując zmiany skórne twarzy w obrębie takich części jak: czoło, nos, policzki i broda.

Zobacz również opis choroby: Accne rosacea

Przyczyny jego powstawania są różne, jednakże duży wpływ może mieć zarówno długotrwały stres, jak i zmiany temepratur oraz spożywanie gorących napojów i pikantnych potraw.

Warto także nadmienić, iż w przypadku kiedy owe zmiany skórne pojawiają się u mężczyzn, mają dużo cięższy przebieg niż u kobiet.

Schorzenie to częściej atakuje osoby cierpiące na alergię oraz na nadciśnienie tętnicze.

Objawy często pojawiają się w młodych wieku, jednakże w dużej liczbie przypadków zdarza się, iż są zwyczajnie lekceważone. Jednakże posząwszy od zwykłego zaczerwienienia twarzy, symptopmy zaczynają się nasilać, w konsekwencji czego doprowadzają do powstania guzków w zaawansowanej postaci choroby,

Do typowych objawów należą zatem:
  • trwałe rumienie i pajączkowate rozszerzenia naczyń włosowatych
  • czerwone grudki i krostki, którym zwykle towarzyszy świąd i pieczenie skóry.
  • zapalne guzy i nacieki – występują w stadium najbardziej zaawansowanym.

Na skórze nosa, przede wszystkim u mężczyzn, trądzik różowaty może występować w postaci przerosłej: obecność miękkich, guzowatych tworów w obrębie nosa, które stopniowo go zniekształcają.

Skóra pokrywająca te zmiany jest błyszcząca, tłusta, sinoczerwona, z szerokimi ujściami gruczołów łojowych oraz poszerzonymi naczyniami krwionośnymi.

W leczeniu zwykle stosuje się antybiotykoterapię, jednakże w tym przypadku chory musi być cierpliwy, gdyż leczenie może trwać nawet kilka miesięcy. Mimo wszystko warto dodać, że antybiotyki eliminują objawy trądziku.

Osoby cierpiące na ten rodzaj trądziku powinny w sposób szczególny dbać o swoją cerę i skórę, co polega głównie na używaniu odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, ale także powinny zrezygnować z sauny i solarium oraz stosować się do zaleceń lekarskich.

Zobacz również opis choroby: Accne rosacea

Objawy trądziku różowatego

Trądzik różowaty występuje znacznie częściej u kobiet niż u mężczyzn, powodując zmiany skórne twarzy w obrębie takich części jak: czoło, nos, policzki i broda. czytaj więcej

Objawy polipów nosa

Polipy nosa są reakcją błony śluzowej nosa na różnego rodzaju drażniące czynniki. Wymienia się tutaj najczęściej alergeny i infekcje. Polipy nosa mają tendencję do nawrotów. Najczęściej pojawiają się obustronnie. Dochodzi do rozrastania się drażnionej błony śluzowej, w efekcie czego tworzą się workowate uwypuklen... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Kosmetyki probiotyczne

Mi pomogło probiotyczne mydło w płynie. Znalazłam stronę z kosmetykami probiotycznymi. Jest tam wiele produktów, ja zdecydowałam się na mydło, które d...

30-03-2011 13:32

~mila

Dodaj komentarz

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy