Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy łysienia rozlanego

Łysienie rozlane charakteryzuje się ogólnym wypadaniem włosów z całej głowy. Choroba ta trwa nawet do pół roku, po czym włosy regenerują się i odrastają. Może dotyczyć zarówno mężczyzn jak i kobiet.

Zobacz również opis choroby: Łysienie rozlane

Przyczyny choroby

Przyczyn choroby może być wiele. Do pierwszych zaliczyć można dziedziczenie i problemy hormonalne. Zazwyczaj choroba atakuje osoby starsze, czyli mężczyzn w podeszłym wieku lub kobiety w okresie menopauzy. Przyczyną może być również choroba zakaźna, która rozwija się w organizmie nieświadomej osoby. Bardziej błahymi przyczynami są ubytki włosów związane z niewłaściwym używaniem kosmetyków i szamponów do włosów. Ich skład, może zawierać substancje, które uszkadzają cebulki i przyczyniają się do rozwoju choroby. Gdy choroba pojawia się w dosyć młodym wieku, jej objawy mogą być znacznie intensywniejsze przez nadmierny stres spowodowany chorobą.

Objawy łysienia rozlanego

Ten rodzaj łysienia dotyka jednak w większości przypadków kobiety, dlatego często można spotkać się z nazwą „łysienie rozlane u kobiet”.  Ta choroba najczęściej pojawia się między 30 a 50 rokiem życia, jednak w większości przypadków po jej przejściu włosy odrastają. Objawy charakteryzują się obszernym łysieniem na różnych częściach głowy. Włosy najczęściej wypadają od strony zakoli głowy i jej czubka. Proces trwa ten dosyć szybko. Dodatkowymi objawami są:

- nadmierny łojotok,
- świąd głowy,
- uczucie napięcia skóry,
- pogorszone samopoczucie,
- łamliwe włosy,
- przetłuszczone włosy,
- nadmierne wypadanie włosów,

Leczenie łysienia rozlanego

Nie ma skutecznego i idealnego środka na leczenie tej choroby. Można poszukać jej źródła, czyli przyczyny i w ten sposób zapobiegać utracie włosów. Jednak do tego celu, trzeba odbyć zestaw specjalnych badań, po których uzyskać można odpowiedź z jakiego powodu włosy wypadają. Zaleca się jednak zmianę diety i stylu życia. Produkty powinny być bogate w żelazo, gdyż właśnie niedobór tego składnika może przyczyniać się do łysienia rozlanego. Witamina E powinna być również kluczowym elementem diety.

Zobacz również opis choroby: Łysienie rozlane

Objawy łysienia dziedzicznego

Można stwierdzić, że objawy łysienia dziedzicznego to jasna sprawa, czyli po prostu wypadanie włosów. Jednak zanim zaczniemy tracić włosy, nasz organizm wysyła sygnały ostrzegawcze. czytaj więcej

Objawy łysienia poporodowego

Wiele kobiet ma problemy z wypadaniem włosów po porodzie. Mogą one przybierać różne formy – od niewielkich zmian do wyłysienia. Kiedy należy sięgnąć po leczenie? Jakie są objawy tej choroby, które przemawiają za pójściem do lekarza?... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy