Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy łysienia dyfuzyjnego

Łysienie dyfuzyjne jest spowodowane pojawieniem się choroby. Dlatego też, określane jest jako stan chorobowy. Samo łysienie jest rozproszone, co oznacza, że łysieją różne rejony głowy, jednak rzadko zdarza się, by łysienie obejmowało większy zakres, niż skóra głowy.

Zobacz również opis choroby: Łysienie dyfuzyjne

Pierwszą charakterystycznym objawem może okazać się gorączka. Zazwyczaj bardzo wysoka i bolesna, która przyczynia się do wypadania włosów. Gorączka powoduje wysokie podniesienie temperatury ciała, zwłaszcza głowy co sprawia, że mieszki włosowe zostają uszkodzone z powodu przekroczenia normy temperatury. Stan chorobowy łysienia dyfuzyjnego występuje głównie u ludzi chorych na nadczynność czy niedoczynność tarczycy, dlatego takie osoby powinny brać pod uwagę możliwość wystąpienia tego rodzaju łysienia. Również w pierwszym stadium choroby, pacjent może zauważyć, że jego włosy uległy przerzedzeniu i stają się bardziej łamliwe i kruche. Pojawia się to u osób z nadczynnością tarczycy. Jednak, aby dobrze rozpoznać ten objaw, wymagana jest dobra ?znajomość? własnej struktury włosów, czy były zawsze rzadkie, czy raczej były to gęste i bujne włosy. To nadmierne wypadanie włosów, może pojawić się przy zwykłych czynnościach, takich jak czesanie czy modelowanie fryzury.

Innym, ale również specyficznym objawem jest samo wypadanie włosów, które różni się od łysienia androgenowego czy pospolitego. W tym przypadku włosy, mogą wypadać z różnych części głowy, na przykład tylko z tyłu, podczas gdy zakola wcale nie będą powstawać, a sama przednia część głowy będzie zdrowa i włosy nie będą wypadać. U innych łysienie może przypominać to pospolite, kiedy to włosy wypadają z przedniej części głowy. Jednak tutaj zazwyczaj pojawia się gorączka. Łysienie może pojawić się nagle, wraz z postępującą chorobą, podczas gdy w innych przypadkach będzie rozwijać się dość powoli i systematycznie.

U niektórych osób, może pojawić się również objaw w postaci wypadających brwi. Pacjent może stracić ich nawet do 1/3 objętości. Jest to bardzo rzadki przypadek, ale czasem towarzyszy on łysieniu dyfuzyjnemu. Ten przypadek, nazywany jest objawem Hertoghe'a, który jest charakterystyczny dla chorób zapalenia skóry.

Leczenie łysienie dyfuzyjnego

Metodą leczenia łysienia dyfuzyjnego jest wyeliminowanie przyczyn, które powodują wypadanie włosów. Zazwyczaj jest to gorączka lub dana choroba taka jak na przykład niedoczynność tarczycy. Dlatego leczenie polega na pozbyciu się gorączki, która doskwiera pacjentowi. Metodę leczenia dobiera się po poznaniu konkretnej przyczyny, a różni się ona też ze względu na stan, wiek i zdrowia pacjenta. Jednak, po wyeliminowaniu czynników powodujących chorobę, włosy systematycznie odrastają.

Zobacz również opis choroby: Łysienie dyfuzyjne

Objawy łysienia rozlanego

Łysienie rozlane charakteryzuje się ogólnym wypadaniem włosów z całej głowy. Choroba ta trwa nawet do pół roku, po czym włosy regenerują się i odrastają. Może dotyczyć zarówno mężczyzn jak i kobiet. czytaj więcej

Objawy łysienia dziedzicznego

Można stwierdzić, że objawy łysienia dziedzicznego to jasna sprawa, czyli po prostu wypadanie włosów. Jednak zanim zaczniemy tracić włosy, nasz organizm wysyła sygnały ostrzegawcze. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy