Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy łysienia całkowitego

Objawy łysienia całkowitego, czyli jednego z rodzajów łysienia są bardzo specyficzne. Jednak przyczyny samej choroby nie są znane. Podobna sytuacja jest w przypadku leczeniu, które nie daje pewności wyleczenia i przywrócenia włosów.

Zobacz również opis choroby: Łysienie całkowite

Objawy łysienie na całej skórze

Łysienie całkowite podzielone jest na kilka rodzajów. Między innymi na łysienie wrodzone z całkowitym brakiem owłosienia, wrodzone słabe owłosienie, wrodzony częściowy brak owłosienia i  dominujący brak owłosienia. Każdy rodzaj tego łysienia różni się głównie okresem występowania. W części przypadków jest to czas zaraz po urodzeniu, a w innych pierwsze lata życia. Cechą charakterystyczną dla każdego rodzaju są objawy, które można podzielić na dwa rodzaje.

Forma rozlana owłosienia:

Ten rodzaj objawia się owłosieniem na większym obszarze skóry. Dotyczy on nie tylko głowy, ale również pach i na przykład wzgórka łonowego. W niektórych przypadkach, objawy mogą pojawiać się dopiero po pierwszym roku życia. Wraz z wiekiem nasilają się, co powoduje całkowite wyłysienie już przed 20 rokiem życia, W rodzaju słabego wrodzonego owłosienia, objawami mogą być rzadkie włosy również na całej powierzchni skóry, które dodatkowo charakteryzować będą się wolnym rozrostem, ponieważ cebulki włosów dotknięte są chorobą. W niektórych formach, na ciele mogą pojawiać się specyficzne plamy, ale głównie tylko w tych miejscach w których występuje łysienie.

Forma ograniczona łysienia:

W formie ograniczonej łysienia całkowitego, choroba atakuje głównie skórę głowy. Dotyczy to każdej formy i rodzaju łysienia. Nie zdarza się, by w tym rodzaju zaatakowane były inne fragmenty skóry.

Leczenie łysienia całkowitego

Nie ma skutecznego sposobu na całkowite wyleczenie tego rodzaju łysienia. Powstają różne kliniki oferujące zabiegi przeszczepu i specjalne środki, które w pewien sposób mogą pomóc w chorobie, jednak 100% wyleczenie nie jest pewne. Zalecane jest stosowanie metotreksatu i kortykosteroidów, jednak i te metody niekoniecznie mogą przynieść upragnione rezultaty.

Zobacz również opis choroby: Łysienie całkowite

Wytaczamy walkę wypadaniu włosów

Piękne, mocne i błyszczące włosy to ideał, o którym marzą nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Nic dziwnego - błyszcząca, zadbana fryzura, podobnie jak zdrowa skóra, to nasza wizytówka, która buduje tak ważny dla każdego wizerunek. Co możemy zrobić, by zapewnić włosom to, czego potrzebują, i cieszyć się ich wspaniałą ko... czytaj więcej

Pigułka przeciwko siwieniu włosów może być niebezpieczna, ostrzegają lekarze

Boski i piękny George Clooney może wykorzystywać swój seksowny wizerunek typu „pieprz-i-sól”, ale większość mniej sławnych śmiertelników woli unikać siwych włosów tak długo, jak to możliwe. To właśnie dlatego gigant w branży kosmetycznej, firma L’Oreal, która ostatnio ogłosiła, i... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Jak chronić się przed kleszczami?

Jak chronić się przed kleszczami?

Zapobieganie chorobom odkleszczowym »

Najnowsze objawy

Tagi

Aktualności