Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy łysienia całkowitego

Objawy łysienia całkowitego, czyli jednego z rodzajów łysienia są bardzo specyficzne. Jednak przyczyny samej choroby nie są znane. Podobna sytuacja jest w przypadku leczeniu, które nie daje pewności wyleczenia i przywrócenia włosów.

Zobacz również opis choroby: Łysienie całkowite

Objawy łysienie na całej skórze

Łysienie całkowite podzielone jest na kilka rodzajów. Między innymi na łysienie wrodzone z całkowitym brakiem owłosienia, wrodzone słabe owłosienie, wrodzony częściowy brak owłosienia i  dominujący brak owłosienia. Każdy rodzaj tego łysienia różni się głównie okresem występowania. W części przypadków jest to czas zaraz po urodzeniu, a w innych pierwsze lata życia. Cechą charakterystyczną dla każdego rodzaju są objawy, które można podzielić na dwa rodzaje.

Forma rozlana owłosienia:

Ten rodzaj objawia się owłosieniem na większym obszarze skóry. Dotyczy on nie tylko głowy, ale również pach i na przykład wzgórka łonowego. W niektórych przypadkach, objawy mogą pojawiać się dopiero po pierwszym roku życia. Wraz z wiekiem nasilają się, co powoduje całkowite wyłysienie już przed 20 rokiem życia, W rodzaju słabego wrodzonego owłosienia, objawami mogą być rzadkie włosy również na całej powierzchni skóry, które dodatkowo charakteryzować będą się wolnym rozrostem, ponieważ cebulki włosów dotknięte są chorobą. W niektórych formach, na ciele mogą pojawiać się specyficzne plamy, ale głównie tylko w tych miejscach w których występuje łysienie.

Forma ograniczona łysienia:

W formie ograniczonej łysienia całkowitego, choroba atakuje głównie skórę głowy. Dotyczy to każdej formy i rodzaju łysienia. Nie zdarza się, by w tym rodzaju zaatakowane były inne fragmenty skóry.

Leczenie łysienia całkowitego

Nie ma skutecznego sposobu na całkowite wyleczenie tego rodzaju łysienia. Powstają różne kliniki oferujące zabiegi przeszczepu i specjalne środki, które w pewien sposób mogą pomóc w chorobie, jednak 100% wyleczenie nie jest pewne. Zalecane jest stosowanie metotreksatu i kortykosteroidów, jednak i te metody niekoniecznie mogą przynieść upragnione rezultaty.

Zobacz również opis choroby: Łysienie całkowite

Wytaczamy walkę wypadaniu włosów

Piękne, mocne i błyszczące włosy to ideał, o którym marzą nie tylko kobiety, ale i mężczyźni. Nic dziwnego - błyszcząca, zadbana fryzura, podobnie jak zdrowa skóra, to nasza wizytówka, która buduje tak ważny dla każdego wizerunek. Co możemy zrobić, by zapewnić włosom to, czego potrzebują, i cieszyć się ich wspaniałą ko... czytaj więcej

Wypadanie włosów pod pachami

Wypadanie włosów rosnących na głowie nikogo nie dziwi. Jednak wypadanie włosów rosnących pod pachami, czyli łysienie pod pachami, jest już mniej powszechnym zjawiskiem. Jakie są przyczyny wypadania włosów pod pachami? Przede wszystkim należy przeprowadzić badania, które sprawdzą kondycję wątroby.... czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy