Objawy chorób

Znajdź objaw choroby:

Wybierz literę rozpoczynającą nazwę choroby której objawów szukasz:

Objawy łupieżu

Łupież jest schorzeniem przewlekłym ze skłonnością do nawracania. Objawia się w szczególności nadmiernym łuszczeniem się naskórka skóry głowy.

Zobacz również opis choroby: Łupież

Wyróżnia się dwa rodzaje łupieżu: zwykły (suchy) i tłusty. Na dolegliwość tą cierpią przede wszystkim ludzie młodzi w wieku od 10 do 20 lat. Dotyka ona prawie co drugiego przedstawiciela tej grupy wiekowej. Mimo że łupież nie kojarzy się ze stanem chorobowym, to jednak nim jest. Jakie są oznaki tego schorzenia?

Łupież suchy


Złuszczony naskórek ma postać drobnych łusek w białym kolorze, które wypadają samoistnie w trakcie intensywniejszych ruchów głową czy podczas czesania. Pozostają one na włosach lub opadają na ramiona. Skóra głowy nie przejawia oznak zapalenia. Łupież suchy może przerodzić się w łupież tłusty.

Łupież tłusty

Ddmiana ta charakteryzuje się występowaniem przy skórze głowy tłustych, kilkumetrowych kawałków naskórka o zabarwieniu żółtawym. Przylegają one mocniej do podłoża. Jest poważniejszą formą tej dolegliwości, gdyż na skórze głowy mogą pojawić się stany zapalne oraz świąd.

Często jest symptomem łysienia, gdyż prowadzi do ścieńczenia włosów, a następnie do ich nadmiernego wypadania. Nasilone oznaki łupieżu, zależą od pory roku – w zimie wzmacniają się, ponieważ na skórę głowy działa zimne powietrze na zewnątrz oraz ciepłe wewnątrz pomieszczenia.

W leczeniu zazwyczaj stosuje się szampony przeciwłupieżowe. Jednakże nie zawsze są one odpowiednie dla wszystkich. Dlatego warto udać się do dermatologa, który zapozna się z typem dolegliwości i przepisze skuteczny lek.

Zobacz również opis choroby: Łupież

Objawy chorób skóry głowy

Skóra głowy jest miejscem wrażliwym i narażonym na różnego rodzaju podrażnienia i schorzenia. Chociaż najbardziej powszechnie znaną tego typu chorobą jest łupież, warto wiedzieć, że jesteśmy narażeni również na inne dolegliwości. czytaj więcej

Objawy łupieżu pstrego

Łupież pstry jest określany przez specjalistów jako powierzchowne zakażenia naskórka. Infekcja najbardziej rozpowszechniła się w klimacie tropikalnym oraz w półtropikalnym. czytaj więcej

Dodaj komentarz

Brak komentarzy

Gorący temat

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Podwójne widzenie - przyczyny, objawy, leczenie

Sprawdź czy z Twoim układem nerwowym jest wszystko w porządku »

Artykuły

Tagi

Najnowsze objawy